Традиції АН

     12 ТРАДИЦІЙ АНОНІМНИХ НАРКОМАНІВ

Ми зберігаємо те, що маємо, лише за допомогою постійного спостереження за собою. I як індивідуальна свобода приходить до нас з дванадцяти кроків, так і свобода діяльності групи виникає з наших традицій.

Поки те, що об'єднує нас, сильніше за те, що може нас роз'єднати, все буде добре.

1. Наше спiльне благополуччя повинне стояти на першому місці. Особисте одужання залежить від єдності АН.
2. У справах нашої групи є лише один вищий авторитет – люблячий Бог, що сприймається нами в тому вигляді, в якому Він може виразити себе в нашій груповій свідомості. Наші лідери – всього лише обранi довірою виконавцi, вони нами не керують.
3. Єдиною умовою для членства в Анонімних Наркоманах є бажання припинити вживання.
4. Кожна група має бути сповна самостійною, окрім тих випадків, коли справа стосується інших груп або Анонімних Наркоманів в цілому.
5. В кожної групи є лише одна головна мета: донести наші ідеї до тих залежних, які все ще страждають.
6. Групі АН ніколи не слід підтримувати, фінансувати або надавати ім'я АН для використання якою-небудь родинною організацією або сторонньою компанією, щоб проблеми, пов'язані з грошима, власністю і престижем, не відволікали нас від нашої головної мети.
7. Кожній групі АН слід повністю спиратися на власні сили, відмовляючись від допомоги ззовні.
8. Товариство Анонімних Наркоманів повинне завжди залишатися непрофесійним об'єднанням, але наші центри обслуговування можуть наймати працівників, що володіють певною кваліфікацією.
9. Товариству АН ніколи не слід обзаводитися жорсткою системою управління; проте ми можемо створювати служби або комітети, безпосередньо підпорядковані тим, кого вони обслуговують.
10. Товариство Анонімних Наркоманів не дотримується якої-небудь думки по питаннях, що не відносяться до його діяльності, тому ім'я АН не слід залучати ні до яких суспільних дискусій.
11. Наші стосунки з суспільством грунтуються на привабливості наших ідей, а не на пропаганді. Ми повинні завжди зберігати анонімність у всіх наших контактах з пресою, радіо і телебаченням.
12. Анонімність – духовна основа всіх наших традицій, постійно нагадуючи нам про те, що головним являються принципи, а не особи.

Ми приходимо до розуміння цих Традицій поступово, з часом, завдяки тому, що спілкуємося з іншими членами АН і відвідуємо збори різних груп. Зазвичай лише після того, як ми починаємо займатися служінням, хтось з нас звертає увагу на те, що «від єдності АН залежить особисте одужання кожного», і що єдність залежить від того, наскільки добре ми слідуємо нашим Традиціям.

Дванадцять Традицій АН не підлягають обговоренню. Вони є основоположними принципами, завдяки яким наше Товариство залишається живим і вільним. Слідуючи цим принципам в своїх стосунках з іншими людьми і суспільством в цілому, ми зможемо уникнути багатьох неприємностей. Не можна сказати, що наші Традиції позбавляють нас від всіх проблем. Нам як і раніше доведеться зустрічатися віч-на-віч з труднощами у міру їх виникнення: з проблемами спілкування, з відмінностями в думках, з внутрішніми протиріччями і з неприємностями в стосунках з окремими людьми і групами поза Товариством.

Проте, якщо ми застосовуємо ці принципи, деякі підводні камені нам удається обійти. Багато з наших проблем схожi на тi, з якими стикалися наші попередники. Завдяки їх досвіду, накопиченому з такою працею, з'явилися Традиції, а наш власний досвід довів, що ці принципи так само актуальні сьогодні, як і в ті дні, коли вони були сформульовані. Наші Традиції захищають нас від внутрішніх і зовнішніх сил, здатних знищити нас.
Традиції – це воістину те, що об'єднує нас. Вони працюють лише при їх розумінні і практичному застосуваннi.