Як це працює?

     Якщо у вас є бажання отримати те, що ми пропонуємо, і ви готові докласти зусилля, щоб отримати це, значить, ви готові зробити певні кроки. Ось принципи, які роблять наше одужання можливим:

12 КРОКІВ АНОНІМНИХ НАРКОМАНІВ
1. Ми визнали, що ми безсилі перед нашою залежністю, визнали, що наші життя стали некерованими.
2. Ми прийшли до переконання, що Сила, могутніша, ніж наша власна, може повернути нам здорове мислення.
3. Ми прийняли рішення доручити нашу волю і наше життя Богові, як ми Його розуміли.
4. Ми глибоко і безстрашно досліджували себе з моральної точки зору.
5. Ми визнали перед Богом, собою і будь-якою іншою людиною істину природу наших помилок.
6. Ми повністю підготувалися до того, щоб Бог позбавив нас від всіх цих дефектів характеру.
7. Ми покірливо просили Його позбавити нас від наших недоліків.
8. Ми склали список всіх тих людей, яким ми заподіяли зло, і сповнилися бажанням відшкодувати їм всім збиток.
9. Ми особисто відшкодовували заподіяний цим людям збиток, де це лише можливо, окрім тих випадків, коли це могло пошкодити їм або кому-небудь іншому.
10. Ми продовжували самоаналіз і, коли допускали помилки, відразу визнавали це.
11. Шляхом молитв і роздумів ми прагнули поліпшити свій усвідомлений контакт з Богом, як ми Його розуміли, молючись лише про знання Його волі, яку нам належить виконати, і дарування сили для цього.
12. Досягнувши духовного пробудження в результаті виконання цих кроків, ми прагнули нести звістку про це іншим залежним і застосовувати ці принципи у всіх наших справах.

Цей список здається дуже довгим, і ми не можемо прийняти його всього відразу. Ми не стали залежними за один день, так що пам'ятаєте: тихіше їдеш – далібудеш. Існує одна перешкода, яка більше, ніж інші загрожує процесу одужання, - це байдуже і нетерпиме відношення до духовних принципів. Три принципи : чесність, вiдкитiсть новому і готовність є для нас просто необхідними. Слідуючи їм, ми будемо на вірній дорозі.

Ми вважаємо, що наш підхід до залежності сповна реалістичний, оскільки допомога одного залежного іншому володіє ні з чим незрівняною терапевтичною цінністю. Самі залежнi можуть краще за інших зрозуміти і допомогти один одному. Ми вiримо, що чим скорше ми звернемося до наших насущних проблем, тим скорше мы станемо бажаними, вiдповiдальними i дiяльними членами спiвтовариства. Єдиний спосіб не повернутися до активного вживання наркотиків – не допустити першого разу. Якщо ви такі ж як і ми, ви знаєте, що одна доза - це надто багато, а тисячі завжди недостатньо. Ми особливо підкреслюємо це, оскільки знаємо, що вживаючи наркотики в будь-якій формі або замінюючи один на іншій, ми знов надаємо своїй залежності повну свободу. Погляд на алкоголь, як на щось відмінне від інших наркотиків, привів до зриву велике число залежних. До того як ми прийшли до Анонімних Наркоманів, багато хто з нас розглядав алкоголь інакше, але ми більше не можемо дозволити собі помилятися із цього приводу. Алкоголь – це наркотик. Ми, люди з хворобою залежностi, які повинні утримуватися від всіх видів наркотиків ради одужання.